30.09.2012 — В Торонто «Воплі Відоплясова» взяли участь у параді вишиванок, а Олег Скрипка джемував із найвідомішими бродвейськими музикантами та ганявся за білками по сценічних конструкціях

Вересень для «Воплів Відоплясова» видався багатим на подорожі – відразу після виступу на одеських «Пікейних жилетах» хлопці вирушили до Канади, аби взяти участь у «Toronto Ukrainian Festival» – найбільшому в Північній Америці вуличному фестивалі (street festival) української культури.

14 та 15 вересня Олег Скрипка і гурт «Воплі Відоплясова» відвідали «Toronto Ukrainian Festival». Музиканти привезли до Канади спеціальну розширену програму, аби з нагодою показати далеким землякам весь свій багатий творчий спектр. Першого ж вечора феєрично-етнічну вакханалію влаштував на головній сцені Олег Скрипка. Допомагав співакові справжній бродвейський джаз-бенд під керуванням українського скрипаля-віртуоза Василя Попадюка, відомого у світі за творчими альянсами із Яном Гіланом, Джоном Лордом та Джефом Хілі. Разом із «Papa Duke Jazz Band» Олег Скрипка запалив публіку шаленими композиціями відомого українсько-канадського джазмена Богдана Весоловського.

Далі естафету прийняли «Воплі Відоплясова» – на гостей фестивалю чекали камерний виступ «вевешників» у місцевому клубі «Lithuanian Hall» та великий вечірній концерт просто неба, який прийшла подивитись не тільки величезна кількість місцевих фанатів, а й... торонтійські білки. Сила-силенна цих кумедних істот мешкає у тамтешніх містах, і найзухваліша з них під час виступу «Воплів» скочила на сцену, вхопила гітарний медіатор Олега (сприйнявши його, певно, за цукерку) та кинулась геть. Скрипка зреагував миттєво – помітивши, як догори майнула сіра тінь, він скочив на металеві сценічні конструкції та не припиняючи співати погнався за білкою, залізши у запалі на шалену височінь прямісінько на очах шокованої канадської публіки...

Проте головною подією фестивалю став грандіозний Парад Вишиванок, який, за словами Скрипки, проходить у Торонто навіть потужніше, ніж у Києві – на час фестивалю центральні вулиці міста перекриваються для транспорту та починають нагадувати Андріївський узвіз. Очолили його знову ж таки «Воплі Відоплясова» – хрещений батько Київського Параду вишиванок Олег Скрипка з радістю ділився власним досвідом та переймав досвід заокеанський. А завершив велику святкову програму трьохгодинний Етно-диско-марафон, яким особисто опікувався засновник та ініціатор «Українських вечорниць» DJ O’Skrypka.