27.08.2012 — «Воплі Відоплясова» проміняли Каліфорнію на Запорізькі степи та перетворили їх на «Чудовий світ»

У безкрайніх степах та на березі мальовничого озера неподалік від Запоріжжя відбулися зйомки нового кліпу гурту «Воплі Відоплясова» на пісню, що має назву «Чудовий світ». Кіноверсію нової пісні, написаної гітаристом Євгеном Рогачевським на вірші Олега Скрипки, знято у стилістиці «хіпі» – популярної молодіжної субкультури 60-70х років, яка декларує ідеї єдності, миру та кохання. Режисером-постановником нової роботи традиційно виступив Олег Скрипка.

«Свого часу позитивна енергія «дітей квітів» врівноважила неспокійний та знервований світ, який стояв тоді на порозі третьої світової війни. Відомо, що час рухається по спіралі, і слоган «Кохайтесь – не воюйте!» сьогодні знов стає актуальним, як ніколи. Нам дуже хотілося відчути та зафіксувати ту атмосферу, тому і в запису нової пісні поряд із традиційними електричними інструментами з’явилися ще й екзотичні акустичні – сітари, сопілки, маримби, дарбуки, – розповідає керманич «ВВ» Олег Скрипка. – Натурні зйомки кліпу теж спочатку планувалося провести в Каліфорнії, та в останню мить ми вирішили знімати вдома, на Запоріжжі, і допоміг нам в цьому рішенні головний ідеолог радянського пост-хіпізму Леонід Ілліч Брежнєв. Справа в тому, що за часів «квіткової революції» в Каліфорнії повсюдно будувались різнокольорові асфальтові дороги – жовті, червоні, зелені. Саме їх я і хотів побачити в кадрі, і уявіть наше здивування, коли дорогою від Ялти до Запоріжжя ми раптом помітили, що під колесами наших автівок... зелений асфальт. Виявилось, що зелені дороги – то навіжені фантазії Брежнєва, який дуже полюбляв растаманські кольори, і якось, мандруючи машиною до Криму, завів розмову про барвисті каліфорнійські дороги. Реакція місцевої влади булла миттєвою, і вже наступного літа «дорогий Леонід Ілліч» мчав до моря зеленим асфальтом. Я дуже задоволений тим, що «Чудовий світ» залишився в Україні, бо знаю, що саме Запорізька Січ була першою в світі анархічною комуною, яка існувала на принципах рівності, братерства, відмови від приватної власності. Думаю, що кожний справжній хіпан може вважати себе прямим духовним нащадком українських козаків».

На зйомках «Чудового світу» були задіяні: унікальний хіпімобіль-кактусовоз на прізвисько «Сіамський близнюк», класичний «Фольцваген-Жук» сорокового року народження, помаранчевий бусик «Буллі» – король автостопу 60-х, а також зірка радянського автопрому – триколісний вантажний мотороллер «Мураха». Всю цю механічну дивину власноруч зібрав та реставрував технічний продюсер «Чудового світу» Саша Барон Оберхаузен – засновник та господар запорізького тюнинг-ательє «Hot Rod Factory» (http://hotrod.at.ua/), яке спеціалізується на реконструкції старих авто та будівництві ексклюзивних хот-родів. Доповнили технічне оснащення моторний човен на підводних крилах, педальний катамаран «Їжачок», дві рятувальні шлюпки, прихоплені на сусідньому пляжі й перефарбовані у веселкові кольори і справжній індіанський пліт-вігвам з молодого очерету, який, щоправда, майже відразу пішов на дно разом із валізкою перук, двома мобільними телефонами, гагаузьким повстяним капелюхом, позиченим на кіностудії «Молдова-фільм» та вінтажними конопляними шкарпетками бас-гітариста «Воплів» Олексія Мельченка. Серед дійових осіб нового кліпу окрім самих «вевешників» були помічені трійко малюків-дошкільнят, собака, баран, коза, зграйка послідовників Крішни, один хасид і дві сотні стильних дівчат та хлопців, які першими відгукнулись на запрошення до участі у зйомках. Нажаль, «короткий метр» музичного кліпу викреслив із творчого процесу решту бажаючих – близько двох тисяч молодих людей з різних куточків України. Тим, кому не пощастило потрапити на знімальний майданчик, музиканти урочисто пообіцяли: якщо «ВВ» коли-небудь надумають знімати серіал, то кожен із претендентів обов’язково отримає у ньому хоча б одну маленьку роль.

Фото: Маргарита Мозгова