22.03.2005 - Французи чекають на українську культурницьку експансію

Нещодавно, у часі перебування на теренах Франції, Олег Скрипка відвідав Український культурний центр у Парижі, зустрівся з послом України у Франції та представниками тамтешньої української діаспори

Фронтмен "Воплів Відоплясова" вже вдруге за останні півроку навідується до Франції. Нагадаємо, що восени 2004, у листопаді, він приїжджав до Парижа зі зверненням Віктора Ющенка до української діаспори, яка доволі активно стежила за президентськими виборчими перегонами в Україні, а чимало її представників стали спостерігачами на виборчих дільницях, і згодом - учасниками "помаранчевої революції". У створеному в Парижі Українському клубі, де згуртувалися не лише українці, але й зацікавлені нашою країною французи, нині, за спостереженнями Олега, відчувається певна розгубленість, адже з перемогою революції активне життя для них закінчилося. Тож, зустрівшись з Олегом Скрипкою, "українські французи" висловили бажання створити якусь структуру й допомагати культурній експансії з України до Франції. Найвірогідніше, що першим кроком такої співпраці стане заснування такого собі "французького філіалу" фольклорного фестивалю "Країна Мрій", засновником якого є Олег Скрипка.

Для української громади у Франції участь гурту Гринджоли у Євробаченні-2005 - питання принципове

Візит Олега Скрипки до Франції збігся у часі зі скандалом, пов'язаним із підсумками конкурсу на визначення учасника Євробачення-2005 від України. Представники Українського клубу висловили побажання, щоб дух "помаранчевої революції" був представлений на Євробаченні піснею гурту Гринджоли "Ми разом, нас багато". Тим більше, що саме такий "революційний" імідж України зараз актуальний у Європі. - Втім, саме від них я почув, що конкурс "Євробачення" не має ніякого авторитету в більшості європейських країн. Адже він дав тільки АББУ за всі роки свого існування, - зауважує Олег Скрипка.

Ще один плацдарм для сучасного українського мистецтва
Найважливішим епізодом свого перебування у Франції Олег Скрипка вважає зустріч з послом України у Франції Юрієм Сергеєвим і аташе з питань культури Олександрою Ковальовою, які влаштували йому екскурсію до щойно відкритого у Парижі Українського культурного центру, де поки що тільки експонується сучасний український живопис та скульптура. Під час розмови з паном послом про перспективи Центру, з'ясувалося, що найбільша його проблема - подієвий вакуум. Відповідної пропозиції пожвавити діяльність Центру з боку держави ще немає. Тож у планах Олега Скрипки - подати у Міністерство культури України відповідний проект, а відтак - інтенсивніше ознайомлювати Францію з сучасним українським мистецтвом, влаштовуючи низки презентацій, концертів та виставок у Центрі.