27.02.2007 — Другі етно-диско-вечорниці: Скрипка грає, серце крає!

Про пиво всі забули остаточно, коли заграли «Воплі Відоплясова». Цього вечора ветерани українського рок-н-ролу були неперевершені. ВВ заграли, як і народні пісні, так і власні, – такі, які можна віднести до етнічної категорії – серед інших «День народження», «Розмови з Махатмою», й хіт усіх часів і народів – «Весна».

Олег Скрипка - господар вечоницьДругі Етно-диско-вечорниці запам’яталися ще більшою кількістю гостей, ще запальнішими танцями і, як це не прикро, – більшою ціною на вхід. Олег Скрипка пояснює останнє необхідністю компенсувати бюджет вечорниць за рахунок квитків, аби мати змогу продовжувати справу. Цього разу власники вишиванок платили 30 грн., ті ж, хто прийшов в повсякденному вбранні – 100 грн. З огляду на це, людей не в «етнічному» майже не було.

Сам Скрипка, який минулого разу прийшов в гуцульській вишиванці, вдягнув цього вечора надзвичайно красиву полтавську вишиванку. Може тому, що виходити на сцену довелося саме «Воплям Відоплясова», – обіцяні Мандри помандрували кудись з Луценком.

ВечорниціСеред численних гостей вечора відзначився Сашко Положинський, який як не ховався від журналістів під дивним капелюхом, все одно не оминув їхньої уваги. Сашко прибув на вечорниці у доброму гуморі:
– Минулого разу я пропустив етно-диско-вечорниці, але я був кілька разів, коли вони ще були не публічні. Сьогодні я випадково потрапив, мене запросили друзі, в останній момент. Я прийшов гарно час провести. Все-таки в повсякденному житті дуже багато є такого, що дратує, чого не хочеш не бачити, не чути. А тут все те, що хочеться і бачити, і чути, – все приємне. Хочу душу відвести, відпочити гарно.

На питання, чи можна буде побачити на сцені вечорниць «Тартака», Положинський відповів:
– Справа в тім, що в мене з фольклором не складається… Оце один раз заспівали з «Гуляйгородом», – всі чекають продовження. Продовження не буде.

До речі, Сашко теж прийшов у вишиванці і сказав, що віднедавна він вдягає вишиванки постійно.

ВечорниціОскільки цього разу приміщення було значно більше (вечорниці проходили в галереї Лавра), то потрапити на майданчик коло сцени, навіть під час виступу ВВ, можна було не особливо напружуючись. Переважна більшість гостей танцювали в середині зали, – влаштовували колективні народні танці, танцювали парами й поодинці. Всім запам’яталася бабця, яка запалювала так, що їй молоді заздрили. Бабуся весь час намагалася вкрити когось хусткою, загравала до парубків і танцювала так, що гай гудів.

І недивно, адже гостям запропонували – гуцульський даб та дримбу від ді-джея Бінгі, якого відрекомендував Олег Скрипка. Музика справді була такою, що на місці під неї не встоїш. Ритмічною й водночас дуже гармонійною.

ВечорниціПісля Бінгі на сцену піднялися вже знайомі по минулих вечорницях «Чоботи з бугая». Вони знову безперервно грали веселі народні пісні, які зазвичай традиційно виконували а вечорницях. Під заохочення скрипаля на кшталт «Дівчата, молодці!» зал заводився ще більше, – кожен танцював стільки, скільки вистачало сил. Українці народ витривалий, тому у багатьох з чола вже падали краплі поту, але не зупинявся ніхто.

Періодично обабіч сцени виникала черга, – там таємничі підприємці продавали пиво по 5 грн. Попит на нього був, але, звісно, не такий, як на танці.

Про пиво всі забули остаточно, коли заграли «Воплі Відоплясова». Цього вечора ветерани українського рок-н-ролу були неперевершені. ВВ заграли, як і народні пісні, так і власні, – такі, які можна віднести до етнічної категорії – серед інших «День народження», «Розмови з Махатмою», й хіт усіх часів і народів – «Весна».

ВечорниціЩе до виступу, господар вечорниць поділився своїми планами з цього приводу:
– Ми відібрали для виконання сьогодні саме ті пісні ВВ, які мають певне етнічне забарвлення. Я хочу видати їх окремою збіркою. Це буде такий собі етнічний альбом ВВ.

Під виступ «Воплів Відоплясова» зал просто шаленів. Скрипка співав, грав і на трубі, і на гітарі, робив свої фірмові коники. Дівчата в першому ряду невтомно вигукували «Скрипка грає, серце крає». А одна молодиця піднесла авторові етно-диско-вечорниць віночок. Відпускати ВВ гості вечорниць ніяк не хотіли, тому на біс було виконано, поза етнічною програмою, пісню «Танці».

ВечорниціВраховуючи досвід минулих вечорниць, цього разу захід розпочали раніше, тому на метро встигнули всі охочі. 23 лютого цього року «жовтнево-революційна» станція метро «Арсенальна» здригнулася від кількості людей в народному вбранні. А на наступні вечорниці має бути ще більше відвідувачів з огляду на те, що задоволені й щасливі гості, незважаючи на пізню годину, телефонували друзям і знайомим – звідусіль було чути щось на зразок – «Було просто чудово. Наступного разу підемо разом». Впевнена, по той бік слухавки ніхто не відмовився.


P.S.: Наступні вечорниці відбудуться 22 березня. Олег Скрипка повідомив, що все ж таки хотів би бачити на них гурт «Мандри».

Фото: Наталка Брижнік

Настя Арцева
http://sumno.com/content/view/2055/28/